Typy biolámp
Biolampa - princíp fungovania biolampy
Biolampa je špeciálne vyvinutý prístroj, ktorý pôsobí veľmi pozitívne na ľudský organizmus. Dnes sa bežne využíva nielen v rôznych ordináciách, ale aj rehabilitačných strediskách. Najčastejšími oblasťami, v ktorých sa táto liečebná lampa používa, je napríklad dermatológia, chirurgia, ortopédia, stomatológia, pediatria či rehabilitácia. Uplatnenie však nájde aj v kozmetike, športovom lekárstve atď. Dokonca nejedna domácnosť vlastní niektorý model biolampy, ktorý prináša svojmu užívateľovi tie najlepšie liečebné výsledky. Dá sa teda povedať, že biolampa je štandardná technológia, ktorá je dosť účinná a cenovo dostupná.
Biolampa je vyrobená z kvalitných súčiastok, ktoré oplývajú dlhodobou životnosťou. Sú zárukou bezchybného fungovania. Niektoré časti biolampy sú vyrobené z krehkého materiálu, ako je sklo, halogénová žiarovka alebo optický filter, a preto sa musí s touto liečebnou lampou zaobchádzať opatrne.
Biolampa disponuje zvláštnou optickou jednotkou, ktorá generuje polarizované žiarenie. Toto polarizované svetlo vyžaruje farebné spektrum o určitej vlnovej dĺžke, ktoré sa využíva na povrchovú, ale aj hĺbkov[] aplikáciu. Naviac optické filtre odstránia škodlivú ultrafialovú zložku. Takže z biolampy vychádza iba vysoko liečebné žiarenia. V praxi sa biolampa jednoducho zasunie do napájacieho zdroja a potom sa stlačí multifunkčné tlačidlo, ktoré je umiestnené v rukoväti, v ktorom sa nachádza integrovaný časovač a zvuková signalizácia. Potom začne samotná ožarovacia fáza, ktorá trvá zhruba 3 minúty. Tento ožarovací proces sa odporúča robiť niekoľkokrát denne. Biolampa slúži k naozaj širokému spektru liečebného využitia. Je úplne mobilná, bezpečná a jednoducho sa ovláda. Na trhu existuje v rôznych prepracovaných dizajnoch. Je dodávaná s komfortným príslušenstvom, medzi ktorým objavíte mobilný aplikačný držiak, sieťový adaptér, prepojovací kábel či návod.